top of page
Picture1_edited_edited_edited.jpg

Görkem Bilenoğlu

Uzman Spor Psikoloğu

Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde futbol takımlarında oynadıktan sonra 2017 yılında dağcılık ve tırmanış ile tanıştı. Uzun yıllar yönetim kurulunda bulunduğu ve bir sene başkanlığını üstlendiği Boğaziçi Dağcılık Kulübü’nde birçok teorik ve pratik eğitim, ve tırmanış faaliyet düzenledi. Aynı zamanda 2 sene boyunca yetişkin ve çocuklar için tırmanış eğitmenliği yaptı, workshoplar düzenledi. 

 

Kendi kaya tırmanışı ve dağcılık yolculuğunda sporda akış, mindfulness, ve duygu yönetimi gibi konulara ilgi duymaya başladı. Boğaziçi Üniversitesi’nde psikoloji lisans eğitimini tamamladıktan sonra St. Mary’s Üniversitesi’nde spor psikolojisi üzerine yüksek lisans yaptı. Bitirme tezi için yaptığı çalışmada kaya tırmanışçıları için sporda anlam ve içsel motivasyon konularını çalıştı. 

 

Bu günlerde Görkem Bilenoğlu tutkulu bir tırmanışçı ve motive bir spor psikoloğu. Bütünsel ve varoluşçu bir yaklaşım ile akış, motivasyon, duygu yönetimi ve spor anlatısı üzerine çalışıyor. Mentalift ve Beşiktaş JK çatısı altındaki çalışmalarıyla profesyonel yaşantısına devam ediyor. 

 

Eğitim: 

  • 2022-2023 St. Mary’s Üniversitesi, Londra. Spor Psikolojisi Yüksek Lisans

  • 2017-2022 Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul. Psikoloji Lisans

  • 2012-2017 Kadıköy Anadolu Lisesi, İstanbul. 

bottom of page